Vije-sti

Bruno Mars i Kendrick Lamar dominirali 60. dodjelom nagrade Grammy

Bruno Mars i Kendrick Lamar dominirali 60. dodjelom nagrade Grammy

Ceremonija dodjele nakon petnaest je godina ponovo održana u New Yorku.

Najveći je broj nominacija imao Jay-Z, ukupno osam, za album "4:44", slijedi ga Kenrick Lamar sa sedam i Bruno Mars sa šest. Dodjelu je vodio James Corden, a nastupili su Bruno Mars, Cardi B, Rihanna, DJ Khaled, Elton John, Miley Cyrus, Kendrick Lamar i drugi. 

Apsolutni pobjednik, dobitnik šest nagrada, u svakoj kategoriji u kojoj je bio nominiran, uključujući i onu za "Snimku godine" i "Album godine", je Bruno Mars za "24K Magic". Kendrick Lamar osvojio je pet nagrada uključujući one u kategoriji "Najbolja izvedba rap glazbe" i "Najbolja pjesma rap glazbe" za "Humble" i "Najbolji album rap glazbe" za "Damn". Jay-Z nije odnio pobjedu niti u jednoj kategoriji. U kategoriji najbolje rock pjesme pobijedili su Foo Fighters s "Run". 

Popis nagrađenih u najzanimljivijim kategorijama donosimo u nastavku.

Record Of The Year:
‘Redbone’ — Childish Gambino
‘Despacito’ — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
‘The Story Of O.J.’ — JAY-Z
‘HUMBLE.’ — Kendrick Lamar
’24K Magic’ — Bruno Mars – winner

Album Of The Year:
‘Awaken, My Love!’ — Childish Gambino
‘4:44’ — JAY-Z
‘DAMN.’ — Kendrick Lamar
‘Melodrama’ — Lorde
’24K Magic’ — Bruno Mars – winner

 

 

Song Of The Year:
‘Despacito’ — Ramón Ayala, Justin Bieber, Jason ‘Poo Bear’ Boyd, Erika Ender, Luis Fonsi & Marty James Garton, songwriters (Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber)
‘4:44’ — Shawn Carter & Dion Wilson, songwriters (JAY-Z)
‘Issues’ — Benny Blanco, Mikkel Storleer Eriksen, Tor Erik Hermansen, Julia Michaels & Justin Drew Tranter, songwriters (Julia Michaels)
‘1-800-273-8255’ — Alessia Caracciolo, Sir Robert Bryson Hall II, Arjun Ivatury, Khalid Robinson, songwriters (Logic Featuring Alessia Cara & Khalid)
‘That’s What I Like’ — Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip, songwriters (Bruno Mars) – winner

Best New Artist:
Alessia Cara – winner
Khalid
Lil Uzi Vert
Julia Michaels
SZA

Best Pop Solo Performance:
‘Love So Soft’ — Kelly Clarkson
‘Praying’ — Kesha
‘Million Reasons’ — Lady Gaga
‘What About Us’ — P!nk
‘Shape Of You’ — Ed Sheeran – winner

Best Pop Duo/Group Performance:
‘Something Just Like This’ ­— The Chainsmokers & Coldplay
‘Despacito’ — Luis Fonsi & Daddy Yankee Featuring Justin Bieber
‘Thunder’ — Imagine Dragons
‘Feel It Still’ — Portugal. The Man – winner
‘Stay’ — Zedd & Alessia Cara

Best Traditional Pop Vocal Album
‘Nobody But Me’ (Deluxe Version) – Michael Bublé
‘Triplicate’ – Bob Dylan
‘In Full Swing’ – Seth MacFarlane
‘Wonderland’ – Sarah McLachlan
‘Tony Bennett Celebrates 90’ – Various Artists, Dae Bennett, Producer – winner

Best Pop Vocal Album: 
‘Kaleidoscope EP’ – Coldplay
‘Lust For Life’ – Lana Del Rey
‘EVOLVE’ – Imagine Dragons
‘Rainbow’ – Kesha
‘Joanne’ – Lady Gaga
‘÷’ – Ed Sheeran – winner

Best Dance Recording: 
‘Bambro Koyo Ganda’ – Bonobo featuring Innov Gnawa
‘Cola’ – Camelphat & Elderbrook
‘Andromeda’ – Gorillaz featuring DRAM
‘Tonite’ – LCD Soundsystem – winner
‘Line Of Sight’ – Odesza featuring WYNNE & Mansionair


Best Dance/Electronic Album:
‘Migration’ — Bonobo
‘3-D The Catalogue’ — Kraftwerk – winner
‘Mura Masa’ — Mura Masa
‘A Moment Apart’ — Odesza
‘What Now’ — Sylvan Esso

 

 

Best Contemporary Instrumental Album: 
‘What If’ – The Jerry Douglas Band
‘Spirit’ – Alex Han
‘Mount Royal’ – Julian Lage & Chris Eldrige
‘Prototype’ – Jeff Lorber Fusion – winner
‘Bad Hombre’ – Antonio Sanchez

Best Rock Performance:
‘You Want It Darker’ — Leonard Cohen – winner
‘The Promise’ — Chris Cornell
‘Run’ — Foo Fighters
‘No Good’ — Kaleo
‘Go To War’ — Nothing More

Best Metal Performance: 
‘Invisible Enemy’ – August Burns Red
‘Black Hoodie’ – Body Count
‘Forever’ – Code Orange
‘Sultan’s Curse’ – Mastodon – winner
‘Clockwork’ – Meshuggah

Best Rock Song: 
‘Atlas, Rise!’ – James Hetfield & Lars Ulrich (Metallica)
‘Blood In The Cut’ – JT Daly & Kristine Flaherty (K. Flay)
‘Go To War’ – Ben Anderson, Jonny Hawkins, Will Hoffman, Daniel Oliver, David Pramik & Mark Vollelunga (Nothing More)
‘Run’ – Foo Fighters – winner
‘The Stage’ – Zachary Baker, Brian Haner, Matthew Sanders, Jonathan Seward & Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold)

Best Rock Album: 
‘Emperor Of Sand’ – Mastodon
‘Hardwired… To Self-Destruct’ – Metallica
‘The Stories We Tell Ourselves’ – Nothing More
‘Villains – Queens Of The Stone Age
‘A Deeper Understanding’ – The War On Drugs – winner

Best Alternative Music Album:
‘Everything Now’ – Arcade Fire
‘Humanz’ – Gorillaz
‘American Dream’ – LCD Soundsystem
‘Pure Comedy’ – Father John Misty
‘Sleep Well Beast’ – The National – winner

Best R&B Performance: 
‘Get You’ – Daniel Caesar featuring Kali Uchis
‘Distraction’ – Kehlani
‘High’ – Ledisi
‘That’s What I Like’ – Bruno Mars – winner
‘The Weekend’ – SZA

 

 

Best Traditional R&B Performance: 
‘Laugh And Move On’ – The Baylor Project
‘Redbone’ – Childish Gambino – winner
‘What I’m Feelin” – Anthony Hamilton featuring The Hamiltones
‘All The Way’ – Ledisi
‘Still’ – Mali Music

Best R&B Song: 
‘First Began’ – PJ Morton
‘Location’ – Alfredo Gonzalez, Olatunji Ige, Samuel David Jiminez, Christopher McClenney, Khalid Robinson, & Joshua Scruggs (Khalid)
‘Redbone’ – Donald Glover & Ludwig Goransson (Childish Gambino)
‘Supermodel’ – Tyran Donaldson, Terrence Henderson, Greg Landfair Jr., Solana Rowe & Pharrell Williams (SZA)
‘That’s What I Like’ – Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles McCullough II, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip (Bruno Mars) – winner


Best Urban Contemporary Album:
‘Free 6lack’ — 6lack
‘Awaken, My Love!’ — Childish Gambino
‘American Teen’ — Khalid
‘Ctrl’ — SZA
‘Starboy’ — The Weeknd – winner

Best R&B Album: 
‘Freudian’ – Daniel Caesar
‘Let Love Rule’ – Ledisi
’24K Magic’ – Bruno Mars – winner
‘Gumbo’ – PJ Morton
‘Feel The Real’ – Musiq Soulchild

Best Rap Performance: 
‘Bounce Back’ – Big Sean
‘Bodak Yellow’ – Cardi B
‘4:44’ – Jay-Z
‘Humble’ – Kendrick Lamar – winner
‘Bad And Boujee’ – Migos featuring Lil Uzi Vert

Best Rap/Sung Performance:
‘PRBLMS’ – 6LACK
‘Crew’ – Goldlink featuring Brent Faiyaz & Shy Glizzy
‘Family Feud’ – Jay-Z featuring Beyoncé
‘Loyalty’ – Kendrick Lamar featuring Rihanna – winner
‘Love Galore’ – SZA featuring Travis Scott

Best Rap Song: 
‘Bodak Yellow’ – Dieuson Octave, Klenord Raphael, Shaftizm, Jordan Thorpe, Washpoppin & J White (Cardi B)
‘Chase Me’ – Judah Bauer, Brian Burton, Hector Delgado, Jaime Meline, Antwan Patton, Michael Render, Russell Simins, & Jon Spencer (Danger Mouse featuring Run The Jewels & Big Boi)
‘Humble’ – K Duckworth, Asheton Hogan & M Williams II (Kendrick Lamar) – winner
‘Sassy’ – M. Evans & E. Gabouer (Rapsody)
‘The Story Of O.J.’ – Shawn Carter & Dion Wilson (Jay-Z)

Best Rap Album:
‘4:44’ — JAY-Z
‘DAMN.’ — Kendrick Lamar – winner
‘Culture’ — Migos
‘Laila’s Wisdom’ — Rapsody
‘Flower Boy’ — Tyler, The Creator

Best Music Video: 
‘Up All Night’ – Beck
‘Makeba’ – Jain
‘The Story Of O.J.’ – Jay-Z
‘Humble’ – Kendrick Lamar – winner
‘1-800-273-8255’ – Logic featuring Alessia Cara & Khalid


Best World Music Album: 
‘Memoria De Los Sentidos’ – Vicente Amigo
‘Para Mi’ – Buika
‘Rosa Dos Ventos’ – Anat Cohen & Trio Brasileiro
‘Shaka Zulu Revisited: 30th Anniversary Celebration’ – Ladysmith Black Mambazo – winner
‘Elwan’ – Tinariwen


Producer Of The Year, Non-Classical:
Calvin Harris
No I.D.
Greg Kurstin – winner
Blake Mills
The Stereotypes